Kam se můžete v Rokytnici vydat na výlet?

Turistické cíle v Rokytnici

Letní Rokytnice Vám nabízí nepřeberné množství značených turistických tras, které Vás zavedou až na vrcholky krásných hor, např. na Pramen Labe nebo na horskou chatu Dvoračky. Krásný výlet Vás také čeká na Stráž nebo na Huťský vodopád. Vaši pozornost upoutá pozdně barokní kostel sv. Michala či secesní radnice. Dále Rokytnice nabízí velké množství míst ke sportu a relaxaci.

Turistika

Poznejte Rokytnici nad Jizerou i jinak. než na lyžích a uvidíte, že i v jiném ročním období je stejně nádherná jako v zimě! Jaro, léto a podzim je ideální období , kdy můžete využít Rokytnici k pěším výletům nejen na vrcholky našich hor, ale také na výlety do blízkého okolí. Vyberte si některou z cest třeba na chatu Dvoračky či do Harrachova nebo až do Polska! Velkým pomocníkem Vám budou Krkonošské cyklobusy, které jezdí od června do září.

Výlet na vyhlídku Stráž

Z rokytnického dolního náměstí od autobusové zastávky se dáme doprava po červené a podle ukazatelů vystoupáme na vrch Stráž, kterému se říká Strážník. Je zde vyhlídka a krásný pohled na Rokytnici nad Jizerou, Lysou horu a Kotel. Poté se můžeme vrátit zpět po červené.

Výlet do Harrachova

Z rokytnického náměstí  - u hotelu Krakonošse dáme po zelené a stoupáme stále do kopce až na Krásnou vyhlídku. Procházka krásnou krajinou nás dovede až do Harrachova.

Lanová dráha HORNÍ DOMKY

Pro větší komfort letní turistiky je i po zimní sezóně stále v provozu lanová dráha v Horních Domkách v Rokytnici nad Jizerou. Jistě Vás poteší, že převoz kol, kočárků, psů a zavazadel je zdarma. Cílem letního provozu je přiblížení turistů a cyklistů k hlavním krkonošským turistickým trasám a cyklotrasám. Dále se v okolí nachází lanová dráha Čertova Hora, vzdálená 12 km, v Polsku lanová dráha Szrenica, vzdálená 24 km nebo lanová dráha Žalý v Herlíkovicích, vzdálených 30 km. Všechny jmenované lanové dráhy nabízí letní provoz.


Církevní památky - kostely a kapličky
Kostel sv. Michala

Tato pozdně barokní stavba vznikla na místě původního dřevěného protestanského kostíka, který byl postaven již v roce 1958. Základní kámen ke stavbě byl položen v roce 1753 dle projektu neznámého vídeňského architekta. V 80.letech 19.století byla provedena celková rekonstrukce kostela. Kostel se pyšní slunečníma hodinama, které byly roku 1970 renovovány.

Rokytnické kapličky

Jedna z pěti rokytnických kapliček se nachází na Kostelním kopci. Zdejší místo bylo v minulosti vybráno na stavbu náměstí, ale to se neuskutečnilo a náměstí vzniklo v Dolní Rokytnici nad Jizerou. Druhou kapličku najdete v blízkosti fotbalového hřištěv Horní Rokytnici. Proslavila se především tím, že se u ní natáčely některé scény z filmu Krakonošo a lyžníci. Na třetí a čtvrtou kapličku narazíte, když půjdete po letní straně k Domovu důchodců. Pátou a poslední rokytnickou kapličku najdete ve Františkově  poblíž Pensionu U Hásků.

Sport a relaxace

Rokytnice nad Jizerou nabízí kromě zimního sportovního vyžití také mnohé z letních aktivit jak u nás tak i v blízkém okolí. K celoročním sportovním aktivitám patří bowling a kuželky. Můžete také využít tenisové a volejbalové kurty nebo fotbalové hřiště. pro milovníky rychlých kol jsou připraveny motokáry nebo koloběžky. V zimních měsících Vás zláká snowtubing nebo vyjížďky na saních. Vyznavačí adrenalinových sportů si přijdou na své při raftingu či paraglidingu nebo ři návštěvě lanového centra. Koupaliště a bazény najdete v našem blízkém okolí.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

Pro rodiny s těmi nejmenšími je zde typ pro zabavení svých ratolestí na dětském hřišti, které se nachází na sídlišti (cca 200 m nad Dolím náměstím). Hřiště je moderně a bezpečně vybaveno a od okolí je chráněno plotem.

BIKEPARK Rokytnice

Bikepark v Rokytnici nad Jizerou se nachází ve skiareálu Horní Domky. Každý biker ocení skvěle postavené dva druhy tratí - singtraly - pod vedením známého jezdce Michala Márošiho a lokála Týdy Michala Martinka.

PŮJČOVNA KOL

Nově otevřená půjčovna kol ve skiareálu Horní Domky se nachází na parkovišti P1 u hotelu Rokytka. Je zde možné si zapůjčit jak horská kola pro cykloturistiku, tak i kola sjezdovádo bikeparku.

KUŽELNA Rokytnice nad Jizerou

Kuželna Spartak Rokytnice a.s. nabízí možnost si zakoulet v jediné kuželně v okolí. Je zde restaurace s točeným pivem a drobným občerstvením, šatna, hlediště pro diváky.

MOTOKÁRY - Hotel Starý Mlýn - Rokytnice nad Jizerou

Umíte si ještě hrát?Máte v sobě malého kluka nebo závodnického ducha? Chybí Vám adrenalin? Tak navštivte největší motokárovou dráhu v západních Krkonoších.

BOWLING - Zlatá Podkova - Rokytnice nad Jizerou

V areálu Zlatá Podkova je otevřeno bowlingové centrum se čtyřmi dráhami, barem, posezením, elektrickými šipkami, billiárem a kulečníkem.

SNOWTUBING - Bosíno - Rokytnice nad Jizerou

Lyžařský areál Bosíno nabízí nevšední adrenalinový zážitek pro celou rodinu bez omezení věku. Tuto atrakci Vám také nabídne Farma Zlatá Podkova také v Rokytnici. Jedná se o jízdu v gumovém člunu v dráze.

KONĚ - vyjížďky v saních - v Rokytnici nad Jizerou

Nevšední zážitek si prohlídnout Rokytnici ze saní, které jsou taženy koňmi!

TERÉNNÍ HORSKÉ KÁRY - skiareál Modrá Hvězda - Rokytnice nad Jizerou

V lyžařském areálu Modrá Hvězda si můžete přes léto zařádit na terénních horských kárách. Vlek Vás vyveze na Sachrův kopec a pak sjíždíte po vysečené sjezdovce.

KOUPÁNÍ - koupaliště, bazény, a aquaparky v okolí

  • Koupaliště Jablonec nad Jizerou vzdálené 3 km
  • Koupaliště Harrachov vzdálené 14 km ( patří mezi nejstudenější koupaliště v ČR)
  • Koupaliště Poniklá vzdálené 16 km
  • Bazén Jilemnice vzdálený 21 km
  • Zábavní centrum Babylon Liberec vzdálené 49 km
LANOVÁ CENTRA
  • Lanové centrum Rokytnice nad Jizerou

Užijte si lezení v korunách stromů na různých lanových překážkách ve výšce 4 - 12 m nad zemí.

BOBOVÉ DRÁHY v okolí

  • Bobová dráha Harrachov ( 10 km )

Dráha je otevřena po celý rok, má délku 1000 m a překonává převýšení 38 m.

  • Bobová dráha Szklarska Poreba Polsko ( 25 km)

Bobová dráha v Polsku nabízí 500 m dlouhou trať a celoroční provoz.

  • Bobová Dráha Špindlerův Mlýn ( 40 km )

Špindlerovská dráha je dlouhá 1400 m a jezdec si při jízdě s průměrným sklonem  užije 22 zatáček, 5 jumpů ( terénních zlomů) a 3 tunely.


VODÁCTVÍ v blízkosti Rokytnice nad Jizerou

Chladná a nevyzpytatelná řeka, mající v rukávu vždy nejedno překvapení , mezi vodáky nazývaná JIZERA MIZERA. Nejhezčí a nejtěžší česká přírodní voda z tajícího krkonošského sněhu nabízí skvělý zážitek. Řeka teče v krásných peřejích a dává Vám nejlepší možnost si vyzkoušet rafting.
Huťský vodopád

Huťský vodopád byl v minulosti vyhledávaným výletním místem. Byla zde restaurace, kde se každou neděli pořádaly tancovačky.

V Huťském vodopádu padá voda z 20 m a vodopád je napájen Huťským potokem, který pramení pod chatou Dvoračky. Název Huťský vznikl podleprvní sklářské huti v Krkonoších.

ZIMNÍ SEZONA V ROKYTNICI NAD JIZEROU


Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy. Přímo do lyžařského centra zajíždí speciální autobus SKIBUS, upravený pro lyžaře.

Na sjezdaře v lyžařských střediscích Rokytnice nad Jizerou čeká na tři desítky vleků a dvě čtyřsedačkové lanovky. Lanová dráha Lysá hora měří 2.198 m a je druhou nejdelší v České republice. Běžkařům doporučujeme vyzkoušet běžecké trasy v areálech U kapličky a Pod Dvoračkami s kvalitní bílou stopou.

Nelyžující návštěvník může zkusit snowtubing - velmi zábavné sjíždění na nafukovacích člunech v uměle vybudovaném sněhovém koridoru.

SKIAREÁL STUDENOV 


Ski areál Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620 - 933 m n. m. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky svým mírným a poměrně širokým svahům především u rodin s dětmi a snowboardistů. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek. Modrou a červenou sjezdovku využijí lyžaři začátečníci, středně zdatní i pokročilí. Z konečné stanice LV 1000 je možné se napojit na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

Ideální lyžování pro rodiny s dětmi

Mírnější široké svahy (modrá, červená) v různých délkách jsou vybaveny deseti tyčovými vleky (nejdelší LV H210) a dvěma kotvovými vleky. Areál je vhodný především pro rodiny s dětmi a středně zdatné lyžaře. Oblíben je též mezi snowboardisty. Na konečné stanici vleku B1 a B2 je možné napojení na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

Nechybí zde základní služby jako je půjčovna lyžařského vybavení, skiservis, restaurace a rychlé občerstvení. Působí tu několik lyžařských škol. V zimní sezóně jezdí po celé Rokytnici nad Jizerou bezplatný skibus. Parkoviště v blízkosti areálu jsou placená i bezplatná.